מתווך נדל"ן מומלץ באזור מגורך

כל הכבוד,
הבנתם למה צריך מתווך והגעתם למסכנה שעדיף שאיש מקצוע יטפל עבורכם במכירת הנכס או יאתר עבורכם נכס לרכישה, ועכשיו הגיע הזמן לבחור את מתווך הנדל"ן המומלץ ביותר.
אז איך בוחרים מתווך מומלץ?

חפשו המלצות ברשת

מתווך מומלץ כשמו כן הוא, ולכן הדבר הראשון שעליכם לעשות בתור קונים או מוכרים הוא חיפוש בגוגל וברשתות החברתיות לפי שמות המתווכים. חפשו המלצות וצרו קשר עם הממליצים, על מנת לשמוע מהם על השירות שקיבלו.

קישור לעמוד המלצות גוגל
קישור לעמוד המלצות פייסבוק
לעמוד המלצות באתר

חיבור אישי למתווך

מתווך נדל"ן מומלץ ואיכותי יקבע איתכם פגישת היכרות פרונטלית, שבה תוכלו להכיר אותו ולהתרשם מהמקצועיות שלו.

אל תתפתו לנסות להבין הכול בטלפון. פגישה אישית חשובה משום שבמהלכה יסביר המתווך על השירות שהוא מעניק, ובעיקר ישאל הרבה שאלות שבאמצעותן ילמד על הצרכים וההעדפות שלכם, ואולי גם מהם החששות, כדי לענות, להסביר ולערוך איתכם תיאום ציפיות.

בכל מקרה, זו הזדמנות חשובה עבורכם, המוכרים, לבחון האם עומד מולכם אדם (לפני איש מקצוע) שיהיה לכם נעים ונוח לעבוד איתו.

תהליך מכירה עשוי להיות מהיר וקל. אך לפעמים, מסיבות שונות, יכול גם להתארך ולאתגר את המתווך. חיבור טוב, תחושת יושר ושפה משותפת הם קריטיים להצלחת התהליך.

התחייבות הדדית

מתווך איכותי ומומלץ ישקיע את כל מרצו, כישוריו וקשריו, כולל תקציב שיווק מתאים, על מנת לייצר עבורכם עסקה טובה. לשם כך נדרשת התחייבות הדדית לתהליך.

דרשו מהמתווך להתחייב לתוכנית שיווק בכתב, שבה מפורטות פעולות השיווק שהוא מתחייב לבצע.

שכר טרחה ראוי

אני מניח שאם יש לכם רכב יקר לא תתפשרו על איכות הטיפול בו, ולכן גם לא תחפשו את המוסך הכי זול בעיר. הנכס שלכם שווה (כנראה) כמה מילונים טובים, ולטיפול מקצועי במכירתו יש משמעויות מרחיקות לכת, בשני היבטים עיקריים: 

 1. המחיר – מתווך מקצועי ישיג עבורכם את המחיר הגבוה ביותר במכירה והנמוך ביותר בקנייה.
 2. יציבות העסקה – המחיר חשוב כמובן, אבל להשלמת המהלך חשובה גם יציבות העסקה. מתווך מומלץ יבחן את המועמדים בהיבט המחיר המוצע, אך לא פחות חשוב מכך גם את בשלות הקונים לעסקה. למשל, האם הקונים כבר מכרו את הנכס שלהם, האם קיבלו אישור עקרוני למשכנתה, מהי פריסת התשלומים האפשרית, מועד הפינוי המועדף, ועוד.

מתווך שמציע לעבוד ללא שכר טרחה, או תמורת שכר טרחה לא ראוי, כנראה שלא מעריך את עצמו או שלא מתכוון להשקיע את כל המשאבים הדרושים על מנת לייצר עבורכם עסקה טובה ומוצלחת. אולי הוא מיואש, ואולי עובד ב"שיטת מצליח" כי אין לו מה להפסיד.

במקרה כזה סביר להניח שידאג יותר לאינטרס של הקונים, כשנראה משלמים לו, מאשר לאינטרסים שלכם, המוכרים, אם בכלל.

לכם, המוכרים, חשוב לשלם שכר טרחה ראוי ובכך לשמור על מוטיבציה גבוהה של המתווך המטפל, על מנת שיעשה כל מאמץ וישקיע את כל כולו בהשגת התוצאה המיטבית עבורכם.

 

לרשותכם קישור למדריך המלא על הדרך היעילה והבטוחה למכירת.

שאילת שאלות

הקשו על המתווך בשאילת שאלות. מתווך טוב ידע להתמודד בנחת גם עם שאלות מורכבות, ובמידת הצורך לא יהסס לחזור אליכם עם תשובות אם לא כל המידע מונח לפניו.

מתווך מומלץ יענה על שאלותיכם, ולא פחות חשוב מכך – יתעניין בכם, ישאל שאלות על מנת להכיר אתכם ואת ההיבטים האישיים שיכולים להשפיע על המכירה. זאת, על מנת לבנות עבורכם תהליך נכון, לפתור מראש אתגרים שעלולים לצוץ ולערוך תיאום ציפיות נכון.

הבטחות שווא

היזהרו מהבטחות ללא כיסוי ומהצעות מפתות שונות ומשונות.

 • הבטחה למחיר מכירה בלתי סביר:
  הבטחה שעלולה לפתות לא מעט מוכרים. המתווך יכול אומנם למקסם את המחיר על ידי פעולות השיווק וניהול המכירה אבל הוא אינו יכול לקבוע את מחיר השוק.
 • הבטחה למועד מכירה:
  מכירה יכולה להיסגר תוך ימים ואפילו תוך שעות ספורות, אך יכולה להימשך גם כמה חודשים. מתווך מקצועי יכול להעריך בזהירות את המועד הצפוי, על פי מצב הביקוש לנכס מהסוג שלכם ועל פי מאגר הקונים הרלוונטיים שברשותו, אך התחייבות מראש איננה אחראית.
 • קומבינות שכר טרחה:
  ישנן לא מעט הצעות שונות ומשונות של מתווכים, שמטרתן לפתות את המוכרים. כל הצעה שאיננה נגזרת באחוזים ממחיר המכירה פוגעת בפועל בכם, המוכרים, מכיוון שבמקרה כזה האינטרסים שלכם ושל המתווך מתנגשים.

אזור התמחות

אזור ההתמחות של המתווך עשוי להיות משמעותי מאוד לקבלת תוצאה טובה עבור המוכרים.

מתווך שעובד באזור התמחות אמור להכיר "בעיניים עצומות" את כל הנכסים באזור, את השוק, ואת יתרונותיו וחסרונותיו של האזור כולו. כך שיש עדיפות גדולה לשיווק הנכס באמצעות מתווך שזהו אזור ההתמחות שלו.

יחד עם זאת, כבר נקראתי לטפל בלא מעט נכסים מחוץ לאזור ההתמחות שלי, ואחרי עבודת שטח ומחקר אינטנסיביים מצאתי שהידע, המוטיבציה והכישורים שלי עולים על אלו של המתווכים שאמורים להיות "מומחים" לאזור.

עבודה של מתווך מחוץ לאזור ההתמחות יכולה לכלול שיתופי פעולה עם מתווכים מומלצים מקומיים, שאיתם הוא נמצא בקשר. במקרה זה ירכז המתווך שלכם את כל הפעילות, ידאג לכם וייצג אתכם מול קונים שיגיעו עם מתווכים אחרים.

ענף התיווך

לצערי הרב, ובניגוד למקומות אחרים בעולם, ענף התיווך בישראל סובל מתדמית נמוכה.

רף כניסה נמוך יוצר פיתוי גדול לעסוק בתחום משום פוטנציאל הרווח המצוי בו, ולעיתים אנשים בלתי מתאימים, הבונים על רווח קל ומהיר ללא מאמץ, מנסים בו את מזלם.

אין פיקוח ממשי על הענף, ולמרות חוקים ותקנות רבים שנוספו במהלך השנים יש עדיין לא מעט עוולות וחוסר שקיפות.

מדי שנה מצטרפים אלפי מתווכים חדשים לתחום, וכ-90% מהם נושרים כבר בשנה הראשונה. כל מתווך מתחיל מצטלם עם חליפה ומנפיק כרטיס ביקור שעליו כתוב: "מתווך נדל"ן בכיר". ונוסף לזאת ישנם מתווכים העובדים ללא רישיון כלל. 

מעונים להכיר אותי ולשמוע יותר? 

כנסו לעמוד אודות ונוכל להכיר קצת יותר.
קראו על ניסיוני בכלל ובענף תיווך הנדל"ן בפרט וצרו קשר עם ממליצים רבים.

אם אתם בתחילת תהליך מכירה או רכישה של נכס, וחסר לכם נסיון  וידע בתחום תיווך הנדל"ן, כנסו לעמוד הבית ומכאן אמליץ לכם  לעבור באופן יסודי על כל המידע הרב שהכנתי עבורכם באתר כולו בכך תוכלו לשפר את ההבנה ולרכוש כלים חשובים להצלחה.

שלכם ובשבלכם
אלי שאנן

שתפו:

בלוג אלי שאנן אונו נדל"ן

מעוניניים לשאול שאלות? רוצים לשמוע יותר?
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

זקוקים למידע נוסף או התיעצות?

השאירו שם ומספר טלפון ואחזור אליכם בהקדם

אלי שאנן מתווך אונו נדלן

מעונים לשאול שאלות? רוצים לשמוע יותר?
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם